Ulaşılması güç olan alanların ve binaların temizlik işlemleri ve onarım işlemleri son derece zor bir iştir. Fakat bu işlemler yapılmadığı zaman bazı sorunlar da ortaya çıkmaktadır. İnşalar, dışarıdan bakıldığı zaman kötü bir görüntü sergileyecektir. Dış cephe işlerinde sepetli vinç, bu işlemlerin yapılması için oldukça pratik bir araçtır. Sepetlerin içine girilerek, dış cephe işleri yapılır ve kısa bir sürede gerçekleşir. Bu araçlar, insanlara sağladığı avantajlar ve yararlardan dolayı sıkça tercih edilir. Özellikle dış cephe kaplama, boyama ve temizlik işlerinde kullanılır.

Dış cephe işlerinde sepetli vinç, tamamıyla bir elektronik sistem üzerine kurulmuştur. İlk olarak sepetin içerisine girilerek, hazır konuma gelinir. Ardından aşağıdan bir kişi makineye yön verir ve yukarıya kaldırır. Sepetler, son derece güvenlidir ve herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Bu araçların faydaları arasında, zaman tasarrufu da vardır. Kısa bir süre içerisinde tüm dış cephe işlemleri gerçekleştirilir. Dış cephe işlerinde sepetli vinç, yaklaşık 50 metreye kadar ulaşım sağlamaktadır. Bu araç sayesinde, ulaşılması güç alanların ulaşımı oldukça kolaylaşmıştır.

Sepetlerin içerisinde, bir güvenlik butonu bulunur ve bu buton aşağıya, sinyal gönderir. Ardından aşağıda bulunan kişi, sepeti indirir ve işlem tamamlanır. Ayrıca sert hava koşullarına karşı da, kapalı olanları mevcuttur. Bu araçların yapımı, yurt dışında yapılmıştır ve kaliteli bir yapıdan oluşmuştur. Kaldırma kapasitesi de 1000 kg olarak belirlenmiştir. 5 kişi kolayca içerisinde bulunabilir.